Posted by Älä nyt on 18/10/2009, 17:00:57, in reply to "Hei hei kuppi"
Herra V oli sitä mieltä, että sakusta tulee vain harmia, joten palkkasi herra L:n lakaisemaan nurkat. Tappioihin syylliset saivat lähteä "pitkälle virkavapaalle". Heidän palkkaamansa sijaiset ovat pihalla vuoden lopussa.
Herra L:n luuta lakaisee vuoden alusta noin 30 turhaketta. Jäljelle jäävät vain nuoret "palomiesmyönteiset" tytöt ja pojat, jotka toimivat "sisä-palvelijoina" jonkin aikaa.
Sitten tulee SoTe-piirin järjestämä tarjouskilpailu, jossa vaaditaan tasapuolisuussyistä kaikilta kilpailijoilta uuden sairaankuljetuslupalain vaatimuksia. Siihen loppuu pelan sairaankuljetus. Pelalle on hyödyllisempää keskittyä maksulliseen ensivasteeseen. Turhautunut vakiporukka saa jotain tekemistä ja talo saa rahaa.
Message Thread:
![]()
« Back to thread